زندگی من

تجربیات.عقاید.نظریات.تفکرات

 

خب خدا رو شکر به خیر و خوشی امتحانات تمام شد .اما واقعا روزهای تلاش و حرکت چقدر شیرینند .یه دوست خیلی خوب هم توی این مدت پیدا کردم .فکر کنم بهتر باشه کمی از جامعه الزهرا براتون بنویسم.جامعه الزهرا حوزه خواهران در قم است که حدود سیزده هزار طلبه غیر حضوری و تعداد زیادی هم طلبه حضوری داره و حتی از سایر کشورها هم طلبه داره . ساختمون بزرگی هم داره که تقریبا مثل یه شهره برای خودش و امکانات زیادی هم داره حتی استخر و سونا هم برای طلبه ها داره (حتی در مواقع امتحانات).

ما برای گذروندن یک دوره عمومی و گرفتن مدرک سطح دو باید ۱۹۰ واحد را بگذرانیم نمره قبولی ۱۲ و معدل زیر ۱۴ هم مشروط میباشد .

البته دوره های غیر حضوری معارف اسلامی و ... ومدارس هدی وخیلی از فعالیتهای دیگر هم در آنجا انجام میشود.

اما براتون بگم از دوره های غیر حضوری که برای خانمهای خانه دار و بچه دار یا شاغلها و حتی دانشجوها خیلی مناسبه. واحدها از طرف آموزش جامعه انتخاب میشوند و ما از طریق سایت جامعه الزهرا از آنها مطلع میشویم وحذف و اضافه هم تلفنی است و بعد لیست و قیمت کتابها و سی دی ها را در سایت میبینیم و باپرداخت پول وپست کردن فیشها حدود یکهفته بعد کتابها و سی دی ها بدستمان میرسند .وبالاخره در موقع امتحان به همراه کتابها و وسایل شخصیمان به جامعه الزهرا در قم مراجعه میکنیم و برای چند روز (بطور متوسط یک هفته ) در خوابگاههای جامعه الزهرا سا کن میشویم .امتحان میدهیم.بچه های زیر دو سال میتوانند با مادر هایشان بیایند و به خوابگاه بچه دارها بروند در موقع امتحان هم مهدکودک از بچه ها نگهداری خواهد کرد.

اما این روزهای امتحان خیلی شیرینند .پیدا کردن هم مباحثه ای ،دلشوره شیرین شبهای امتحان ،تا صبح بیدار ماندنها،زیارت حضرت معصومه (س)، دوری از خانه ودلتنگی ، همسرها که مدام زنگ و  پیامک میزنند ونگران خانمهایشان هستند، همه و همه ترکیبی دوست داشتنی و پر خاطره میسازند که باعث میشوند ترک کردن جامعه الزهرا در روز آخر خیلی سخت باشد.

 

+ نوشته شده در  شنبه هشتم اسفند ۱۳۸۸ساعت ۲۱:۰ بعد از ظهر  توسط مامان سید محمدجواد  |